životopis...

24. února 2008 v 23:07 |  50Cent
Celé jméno :
Curtis Jackson
Přezdívka50 Cent
Narození :6. července 1976 v South Jamaica
Roky:31
50 CENT se narodil 6. 7. 1976 jako "Curtis Jackson" v South Jamaica / Queens v New Yorku .Narodil se v rodině s drogovou minulostí.Jeho matka se jmenovala "Sabrina Jackson" a právě ona dealovala drogy, říkala si "Fat Cat".Sabrina měla Curtise už v 15 letech !Otce nikdy neviděl ani nepoznal, protože zemřel ještě předtím než se Curtis narodil.
Curtis vyrůstal v Čtvrťi Jamaica Queens (USA, New York), tato čtvrt se přezdívá,,čtvrtí drog'', což mluví za vše .Jen co vyrostl do svých 8 let, jeho matka Sabrina byla zastřelena v souvislosti se svojí drogovou činností při loupežném přepadení a to jí bylo teprve 22 let !Po její smrti se museli ujat Curtise prarodiče.
Kolem 10. roku se začal věnovat boxu, byl v tom fakt dobrý a velice nadaný a trénoval dokonce v legendárním Gleason's gym.Kolem 12 se toho ale vzdal a pod přezdívkou Boo Boo začal obchodoval s drogami.V tomto období se začínal věnovat i Rapu. Po ukončení základní školní docházky začal absolvovat střední školu Andrew Jackson High School (dnes Campus Magnet High School).Svojí docházku ale nenaplnoval tak jak by mel ,protože se věnoval Byznysu, a proto byl ze školy vyloučen.Zkrátka na to kašlal, ale i nadále pokračoval ve své činnosti. A to nebylo dobře!Občas se totiž zapletl se zákonem a strávil tak krátký,ale častý pobyt ve vězení.
90. Léta- Curtis je téměř bet majetku.Aby alespon nějaký ten majetek
měl , začal chodit na newyorskou Avenue, kde prodával své texty.S drogama ale stále pokračoval. V této době byl již znám v newyorských ulicích pod pseudonymem "50 CENT".
Toto pojmenování má po známém drogovém dealerovi "Kelvin 50cent Martin", která terorizoval a vydíral.
Rok 1997-50 Centovi se narodil syn jménem Marquise.Vážnější postoj k rapu získal právě až s narozením svého syna Marquise, uvědomil si, že ho musí finančně zajistit a že už nechce trávit tolik času ve vězení.
Zanedlouho se 50 Cent seznámil s "Jam Masterem Jayem", který si všiml talentu 50 Centa . Bydlel v též čtvrti a stál za labelem "Run D.M.C." Měl malé nahrávací studio a 50 Cent u něj podepsal první smlouvu .Dal mu pár kazet,at se 50 Cent ukáže co umí! Oblíbil si ho a přiblížil mu rap. Jam Masterem Jay ho naučil dodržovat správný rytmus a psát texty.Ze začátku mu to sice moc nešlo, nerozuměl formátu textů a první se učil refrén a až pak text, ale zanedlouho se 50 cent docela dobře prodává...Zatímco Jam Master Jay musel nastoupit k výkonu trestu, 50 Cent byl dobře zaškolený..
Jam Master Jay ho sice něčemu naučil , ale uvědomil si, že to s ním nedotáhne tam kam chce, tak ho vypověděl.
V roce 1998 50 Cent, Lloyd Banks a Tony Yayo zakládají G- Unit. Zaujal producentské duo "Trackmasters" proslavené několika platinovými alby.50 Cent podepsal smlouvu u "Columbia Records"(Vydavatelství)a mohl začít pracovat na svém prvním debutovém albu "Power Of The Dollar".Fifty strávil ce studiu 2 a půl týdne ,nahrál celkem 36 písní,ale jeho album "Power od The dollar" Přecijenom nebylo nikdy oficiálně vydáno.
Časopisy označili 50 centa debutový album za klasiku..První úspěšný singl byl "Your Life's On the Line", a další se jmenuje "Thug Love" a nazpíval ho s Destiny's Child.Dalším krokem vpřed byla skladba "How To Rob An Industry Nigga" kde 50 Cent představil jako šílený hladový nováček a touží okrást kdejaké rapery.Mezi "napadenými" nechyběli producenti, rappeři a r'n'b zpěváci jako: Jay-z, Busta Rhymes, , Timbaland, , DMX , Will Smith, Bobby Brown Whitney Houston, Lil Kim, Mariah Carey, Missy Elliott, P. Diddy ..a sposta dalších.
JAY-Z si to samozřejmě nenachal líbit a hned mu vpálil " Go Against Jigga Your Ass Is Dense / I Am About A Dollar What The Fuck Is 50 Cent". 50 Centa odpověd zněla " Be a Gentleman" kterou ale mnoho lidí už neslyšela protože už u "Columbia Records" nestačila vyjít.
"Ty Ostatní napadení" dělali že jim to je jedno, nebo snad zapoměli a kdo ví co ještě , jenom aby se mohly vedle stále oblíbenější hvězdy 50 Centa trochu zviditelnit. Hned toho využila Missy Elliot , která ho pozvala na její album " Under Construction" nebo později Lil kim spolupracuje na singlu k 8 Mile v tracku "Magic Stick".
Uplnynulo pár let a 50 Cent se ke svému tracku "How to Rob" vyjádřil takto:"Ta píseň byla nejlepší co se mi mohlo přihodit, nahrál jsme ji, protože jsem se potřeboval odlišit od spousty dalších rapperů na mém labelu".A co se nestalo ? 50 Centa najednou znal každý! "Text k tomuto tracku jsem napsal cestou do studia,obsahoval pravdu a všichni o tom věděli.Krádež byla z důvodů mé tehdejší finanční situace pro mě aktuální téma. Ale byl to pochopitelně hlavně pokus o upoutání pozornosti."... tak takhle se k tomu tracku vyjádřil ...
Asi půl roku po vydání svého prvního alba, byl 50 Cent postřelen před domem svých prarodičů, kteří ho skoro celé mládí vychovávaly,50 Centa zasáhlo 9 kulek.Byl střelen do brady, ruky, hrudi a noh.Přežil to jen tak tak ale přesto v nemocnici byl však pouhých 13 dní,stálo ho to ale smlouvu, protože "Columbia Records" se vylekala negativní publicity a rozšiřování nelegálních kopií "Power Of The Dollar" po internetu.Od tohoto okamžiku si 50 Cent pořídil neprůstřelnou vestu , kterou pořídil i svému synovi,a pohybuje se s ní všude a vždy."Syn smrti, kdo mě postřelil"..takhle se 50 Cent vyjádřil v jednom časopise proti útočníkovi který se ho snažil zastřelit.
50 Cent se pět vrací na ulici , dealoval drogy aby si vidělal na mixtapes. V této době vzniká beef s raperem "Ja Rule". Ja Rule sledoval v jednom klubu 50 Centa jaak se baví s týpkem , kterýž mu minulý týden ukradl šperky.Následovně se koná před klubem rvačka a 50 Centa zranilo několik členů "Murder Inc." nožem.
50 Cent začíná nahrávat songy s "Sha Money XL". Nahráli jich dohromady 30. Fifty Zveřejnil neoficiální LP "Guess Who's Back" a vychází na jaře 2001. Toto album vzniklo přepracováním materiálu např. od Jay-Z.
Eminem označil 50 Centa za svého nejoblíbenějšího rapera. Eminem si ho oblíbil okamžitě po tom co se k němu dostalo neoficiální LP " 50 Cent is the future".Stejný názor měl i "Dr. Dre".Eminem chtěl tolik aby 50 Cent vstoupil do jeho nakladatelství, že mu nabídl 1 milion dolarů .¨Právě Potom Fifty podepsal smlouvu u "Shady/Aftermath Records".V této době vrcholí i beef s Ja Rule.
Zatímco Dr. Dre a Eminem makají na 50 Centově nové desce, 50 Cent mezitím vydává v Roce 2002 společně s G-UNIT další 2 neoficiální LP , a to " No Mercy, no Fear" a "50 Cent is the Future". kde se objevil i hit " Wanksta" který původně nebyl určen k vydání , ale stal se nejoblíbenějším hitem v Newyorských ulicích a rádiích a zanedlouho se tento track objevil i na sountracku k 8 Mile.
Rok 2002 vrcholí, ted už zbýva natočit jenom klip k MEGAsinglu " In
Da Club". Deska vychází krátce po vydání "In Da club"a jmenuje se " Get Rich or Die Tryin". Bylo to jeho 1. oficciálně vydané album .Deska trhá rekordy v prodejnosti a hit " In Da club" se hraje po celém světě.Celkově se alba prodalo 10 miliónu kusů!!! Dalším singlem který vydal se jmenoval "21 Questions" který také dobře bodoval a následovně singl " Manny Man".Předposledním vydaným singlem bylo "P.I.M.P." společně s G-Unit a Snoop Doggem a poslední uzavírá "If I Can't". Najednou jsou 50 Cent a G-Unit známý po celým světě.
50 Cent a G-Unit chtějí vydal další olbum v roce 2004 , ale nátlak fanoušků je donutí vydal album ke konci roku 2003. Jmenuje se " Beg
for Mercy".První singl z něho je Stunt 101, následuje ho Poppin' Them Thags, nesoucí se v gangsterském stylu a nakonec "Wanna Get to Know You". G-Unit se začne pěkně rozjíždět a začnou pracovat na svých solových albech .. tím ale rozhodně nechtěli říct,že je G-Unit konec !
G-UNIT uzavřeli smlouvu u firmy Reebok na výrobu oblečení a G-unit bot.
Je tu rok 2004 a 50 Cent pomáhá svým "kolegům" z G-unit dokončit svá alba.Pracuje s raperem " Llyod Banks" a také " The Game". Na poddzim 2004 vychází duet "50 Cent feat The Game-How we do", Jenž dost dobře boduje v hitoparádách. The Game je superhvězda, má své album " The Documentary" s výpomocí 50 Centa.
V Této době se nesou zprávy o nepřátelství 50 Centa a The Game. The Game byl dokonce vyhozen z G-Unit! Přesto ho vzal Fifty zanedlouho zpátky. Ale jejich přátelství je přesto na krajíčku.... Během podzimu 2004 také natáčí své nové album 50 Cent , který by ho rád vydal do konce roku. Jmenuje se " The Massacre".Pilotním singlem z nové desky která
ale ještě nevyšla, se jmenuje " Disco Inferno". Album vyšlo 8.3 .2005 . Všichni byli netrpělivý a nedočkavý na další pecku od 50 Centa! Druhým singlem je " Candy Shop" . Tento singl natočil a nahrál ze zpěvačkou která si řiká "Olivia".a Tento singl nese MEGAůspěšnost. 1. Místo v americké,tak v evropské hitparádě. Byl naprosto první a všude !Následovně vychází album "The Massacre" , které bylo vydáno o 4 dny dříve , kvůli internetovým pirátům. Hned v prvních dnech nese toto album doslova masivní prodejnost.
Po usmíření a znovu znepřátelení s The Gamem doprovází měsíc červen konflikty.50 Cent v té době natáčí svůj autobiografický snímek "Get Rich Or Die Tryin" a v červenci objíždí USA s turné Anger Managment 3, jemuž dominuje s Eminemem a Lil Jonem.
V roce 2005 se 50 Cent objebuje také jako hlavní postava hry " "Bulletproof". A Zase mu nedají pokoj ! Je mu totiž vyčítáno že tato hra může někoho poškozovat. Fifty se vyjádřil asi takto : "Člověk, který se nechá ovlivnit počítačovou hrou musí podle mě už nějak poškozený být. Takovou osobu by v podstatě muselo negativně ovlivňovat téměř všechno".
50 Cent vydává také svou autobiografii v knižní podobě pod názvem "From Pieces To Weight : Once upon a time in Soutside Queens." Pod názvem "Get Rich Or Die Trying" vychází filmový debut, inspirovaný jeho životem a soundtrack k tomuto filmu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kl.ar.isek kl.ar.isek | 21. března 2010 v 21:27 | Reagovat

Jmenuje se Curtis James Jackson ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama